Підсумки останнього дня Олімпіади: блискучий Ломаченко і погашений вогонь

В останній день Олімпійських ігор український гімн грав завдяки перемозі Василя Ломаченка.

Світ
© Reuters

Олімпійський вогонь на стадіоні в Лондоні погас, і вже почався новий чотирирічний відлік з прицілом на Ріо-де-Жанейро. Але в останній день ХХХ Олімпійських ігор спортсмени про це не думали, вони відчайдушно боролися за нагороди і дарували уболівальникам незабутні емоції.

Переможна крапка

Україна поставила крапку на Олімпіаді двома медалями - "золотом" Василя Ломаченка і "сріблом" борця Валерія Андрійцева.

Лондонська нагорода стала другою олімпійською медаллю найвищої проби в колекції Ломаченка. Чотири роки тому на його честь звучав гімн України в Пекіні. Після перемоги на цих Іграх Василь заявив, що тепер в аматорському спорті його нічого не тримає.

Василий Ломаченко

Після провалу наших іменитих борців вільного стилю напередодні мало хто очікував нагороди від 25-річного Валерія Андрійцева. Але він не просто завоював нагороду, а мав непогані шанси на "золото", та у фінальній сутичці з американцем Якобом Варнером, як зізнався сам, помилився у виборі тактики.

Чудові чоловіки

Чотири комплекти медалей в останній день було розіграно в командних видах спорту серед чоловіків. На спортивних майданчиках відносини з'ясовували баскетболісти, гандболісти, волейболісти і ватерполісти.

Це були справжні чемпіонські битви, як за "золото", так і за "бронзу".
З мінімальним рахунком - 22:21 - виграли французькі гандболісти у шведів. "Бронза" тут дісталася хорватам.

А що творилося на волейболі. Росіянам таки вдалося стати олімпійськими чемпіонами. Але, подумайте тільки, підопічні Володимира Алекна поступалися по ходу зустрічі бразильцям двома партіями! Але в підсумку виграли 3-2 (19:25, 20:25, 29:27, 25:22, 15:9).

А як завзято боролися іспанські баскетболісти проти американської Dream Team. Пірінейци в підсумку стали "срібними" - 100-107, та ця нагорода, виходячи з гри, на вагу "золота".

Олимпиада, день 17

Вперше в історії Олімпійських ігор олімпійськими чемпіонами у водному поло стали хорвати. У фіналі вони перемогли команду Італії з рахунком 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3).

Краса по-олімпійськи

В останній день Олімпіади змагалися найтендітніші, найграціозніші, найніжніші спортсменки - художні гімнастки. Вони розігрували медалі в командній першості.

Прогнозовано не було рівних збірній Росії. А ось білоруски обігнали італійок тільки після другого виду - вправи з трьома стрічками і двома обручами.

Українські "художниці" фінішували п'ятими. Але виступи гімнасток з абсолютно всіх країн заворожували публіку: яскраві костюми, гарна музика, прекрасна хореографія, безмежна граціозність і фантастична пластика нікого не могли залишити байдужим.

Художественная гимнастика

Важкі медалі

Дистанцію в 42 км 195 м подолали в Лондоні марафонці. Першим до фінішу дістався Стівен Кіпротіч з Уганди. Він для своєї країни зумів добути друге "золото" за всю історію Олімпіади.

Ну а останню медальну точку на Олімпіаді поставили п'ятиборки, які в цей день фехтували, плавали, стріляли, бігали і змагалися в конкурі. Наші дівчата Ірина Хохлова і Вікторія Терещук у розподіл медалей втрутитися не змогли.

А переможницею стала литовка Лаура Асадаускайте.

Лаура Асадаускайте

У загальнокомандному медальному заліку на першому місці фінішувала збірна США. Американцям вдалося виграти 104 нагороди: 46 золотих, 29 срібних і 29 бронзових. Китайці з 87-ю медалями - другі (38-27-22). На третьому місці господарі Ігор - Велика Британія - 65 (29-17-19).

Україна на цій Олімпіаді завоювала 20 нагород (6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових) і посіла 14-е місце. Нагадаємо, що чотири роки тому в Пекіні у нас було 27 нагород і 11-е загальнокомандне місце.

Все про Олімпіаду читайте в спецтемі на tochka.net.

Підписуйся на наш Facebook і будь в курсі всіх найцікавіших та актуальних новин!