Підсумки 16-го дня Олімпіади: медальний дощ України і ямайські "блискавки"

У суботу українцям вдалося завоювати п'ять медалей - два "золота" і три "срібла".

Олена Токова
Журналіст
12 серпня 2012, 12:05
Світ
© Reuters

Передостанній день Олімпіади приніс дуже багато приємних емоцій для українських уболівальників. П'ять медалей - стільки на цій Олімпіаді в один день українські спортсмени ще не вигравали.

Золотий ранок

А все прекрасно почалося складатися вже з самого ранку на веслувальному каналі. Юрій Чебан завоював "золото" у веслуванні на каное на дистанції 200 м. і став першим олімпійським чемпіоном у цій дисципліні.

Через кілька хвилин після цієї перемоги олімпійська чемпіонка Пекіна Інна Осипенко-Радомська у веслуванні на байдарці на такій же дистанції - 200 м - виграла "срібло". Нагадаємо, що раніше Інна була другою на 500-метрівці. Ось такий ось вийшов срібний дубль Інни в Лондоні.

Як зазначила сама спортсменка, звичайно ж, хотілося "золота", але ці нагороди для неї також дуже важливі.

"Не приховую, хотіла "золото", але значить доля розпорядилася так. В принципі, я дуже задоволена своїм результатом. Ця дистанція дуже швидка. Тут залежить все від старту, перед яким я була вже спокійна - завдання мінімум було вже виконано, оскільки раніше я завоювала медаль. Звичайно, хотілося, щоб було дві медалі, щоб вони дзвеніли. Емоції переповнюють. Я дуже щаслива", - сказала Осипенко-Радомська.

Чоловіки, байдарки-двійки, 200 м

1. Росія (Юрій Постригай, Олександр Дяченко)
2. Білорусь (Роман Петрушенко, Вадим Махно)
3. Велика Британія (Лайам Хіт, Джон Скофілд)

В бій йдуть одні козаки

Нагородну естафету наші веслярі передали легкоатлетам і боксерам. Увечері, варто відзначити, медалі для України завойовували тільки чоловіки.

Олександр П'ятниця в третій спробі відправив свій спис на 84.51 м. цей результат став срібним. Від "золота" українця відокремив сім сантиметрів. Олімпійським чемпіоном став Валькот Херсон з Тринідаду і Тобаго - 84.58 м.

3. Світлана Школин (Росія)

Далі наше пильна увага була прикута до боксерського рингу, де двоє наших козаків билися за "золото" Олімпіади. Денис Берінчик у ваговій категорії до 64 кг не зумів здолати кубинця Іглесіаса Сотолонга - 15 - 22. У підсумку в українського боксера лише "срібло". Втім Денис, незважаючи на програш, станцював на рингу фірмовий гопак.

Але золоті надії у нас ще залишалися у ваговій категорії до 91 кг. І зв'язувалися вони з Олександром Усіком.

Усік показав блискучий бокс у поєдинку проти італійця Русо Клементе. 14-11 на користь українця! І знову світ побачив танці на рингу. Цього разу із золотим відблиском.

"Знаєте, я стільки роботи зробив, щоб завоювати медаль, я її прямо зараз можу з'їсти. Але я її не з'їм з однієї причини - моя донька Єлизавета попросила привести золото. Я її не буду їсти, тому що я повинен привести медаль своєї дочки" , - сказав щасливий новоспечений олімпійський чемпіон.

Неймовірна Ямайка

На Олімпійському стадіоні Лондона всі зібралися в очікуванні головної вистави - чоловічий естафети 4х100. Спектакль вийшов просто блискучим. Болт і компанія не просто виграли, а й переписали свій же світовий рекорд.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:   Неймовірна естафета: Болт і компанія добігли до рекорду (фото)

Що творилося після цього на стадіоні - важко описати словами. В однієї з уболівальниць емоції настільки розбушувалися, що вона прорвалася на бігову доріжку і кинулася в обійми до Болту. Бідні волонтери, їм довелося в цей момент нелегко :)

Сльози Бразилії

На Вемблі вчора ридали бразильці. Ще ніколи "пентакампіоне" не вдавалося виграти Олімпіаду. Вони ставали бронзовими і срібними призерами, але "золото" немов зачароване не давалося і все. Не склалося і цього разу.

Уже на 30-й секунді мексиканці відкрили рахунок у фінальному матчі, за 15 хвилин до кінця поєдинку подвоїли перевагу. Бразильцям в доданий арбітром час вдалося забити лише м'яч престижу.

2:1 - радіє Мексика і плаче Бразилія. Знову Олімпіада для чарівників м'яча стала непосильною. Тепер всі надії на Ігри в рідному Ріо.

Олимпиада, день 16

Футбол, чоловіки

1. Мексика
2. Бразилія
3. Південна Корея

Унікальна Канаєва

Медалі абсолютної першості вчора розіграли і художні гімнастки. Наших дівчат, на жаль, на п'єдесталі не виявилося. Аліна Максименко фінішувала шостою, а Анна Різатдінова - десятою.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Художня гімнастика: медалі дісталися росіянкам (фото)

А перемогу прогнозовано святкувала олімпійська чемпіонка Пекіна Євгенія Канаєва. Друга Олімпіада - і друге "золото". Женя стала першою "художницею", якій вдалося виграти чемпіонство на двох Олімпіадах в абсолютній першості.

Другою фінішувала її співвітчизниця Дарія Дмитрієва, а "бронзу" виграла Любов Черкашина з Білорусі.

Художня гімнастика, особистий турнір

1. Євгенія Канаєва (Росія)
2. Дар'я Дмитрієва (Росія)
3. Любов Черкашина (Білорусь)

В цілому ж в цей день було розіграно 32 комплекти медалей. У підсумковому медальному заліку лідирує США. В американців 100 нагород (44-29-29). Китай другий - 87 (38-27-22). Третя позиція у Великої Британії - 62 медалі (28-15-19). Україна має в своєму активі 18 нагород (5-4-9) і посідає 14-е місце.