6-й день Олімпіади: нові медалі України та масова дискваліфікація

Збірна України у середу поповнила свою скарбничку трьома медалями.

Журналіст
2 серпня 2012, 12:04
Світ
Ольга Харлан © Reuters

6-й день на Олімпійських іграх в Лондоні приніс найбільше медалей для української збірної. Тричі піднімався наш прапор і один раз грав гімн.

Золоті дівчата

Спочатку приємні для України новини прилетіли із гребного каналу, де наша парна четвірка у складі Анастасії Коженкової, Яни Дементьєвої, Катерини Тарасенко та Наталії Довгодько впевнено виборола "золото". Дівчата випередили "срібних"  німкень більш, як на корпус.

Як зізналися вже після фіналу, не збиралися віддавати суперницям жодного гребка. Ця медаль мула очікуваною. Так як українки виграли всі три етапи кубка світу, але Ігри є Ігри, тут часто стаються сенсації, бо ніхто не хоче віддавати перемогу просто так.

3. Британія

А далі увага українських вболівальників перемістилася на стрільбище, де ми чекали нагороди від Олени Костевич. На цій Олімпіаді вона вже виграла одну нагороду, та, як кажуть. Апетит приходить під час їжі. Чекали - і дочекалися. Олена зуміла зробити бронзовий дубль. Вона сказала. Що ця медаль їй на вагу золота, так як стрільба з малокаліберного пістолета не є її коронним видом.

Стрільба

Жінки, пістолет, 25 м
1. Кім Янь Мі (Південна Корея)
2. Чен Інь (Китай)
3. Олена Костевич (УКРАЇНА)

За крок від медалей

Поки стріляла Олена, в "Акватік-центрі" стрибуни у воду демонстрували чудеса синхронності та акробатики з триметрового трампліну. Медальні сподівання у нас були і тут. Адже виступали бронзові призери Пекіна Ілля Кваша та Олексій Пригоров. Та помилки у двох останніх стрибках не дозволили хлопцям повторити пекінський успіх. На цей раз вони зупинилися за крок від медалей. 4-е місце - завжди дуже прикро. Бо нагорода була так близько.

Стрибки у воду. Чоловіки, синхрон, трамплін 3 м

1. Луо Ютонь / Цинь Кай (Китай)
2. Ілля Захаров / Євген Кузнєцов (Росія)
3. Трой Думейс / Крістіан Іпсен (США)

За крок від медалей в абсолютній першості зупинився і Микола Куксенков.  Результати гімнастів були дуже щільними. До останнього виду на срібло та бронзу претендувало шість спортсменів. Але не склалося. Як нам бажалося. 4-й результат на Олімпіаді - дуже достойний, та, на жаль, не медальний.

Мушкетерська "бронза"

Як кажуть, апетит приходить під час їжі, і хотілося в цей день мати більше нагород. Тим більше, що в України був гарний козир - шабліста Ольга Харлан. В Пекіні Оля разом з командою стала олімпійською чемпіонкою. Тут вона виступала сама. Та у півфіналі її зупинила росіянка Софія Велика - 12:15.

Вже через півгодини після поразки Харлан вийшла на матч за бронзу з олімпійською чемпіонкою Пекіна і лідером світового рейтингу американкою Маріель Загуніс.

Перший період Загуніс виграла 8:6, але в цей момент Ольга зібралася і в підсумку перемогла 15:10, вигравши для України шосту медаль на нинішній Олімпіаді.

А "золото" сенсаційно дісталося представниці Південної Кореї Джійон Кім, яка у фіналі з рахунком 15:9 перемогла Велику.

Гіганти плавання

А в лондонському "Акватик-центрі" плавці продовжували творити рекордні чудеса: було переписано одне світове та два олімпійських досягнення. Автором світового рекорду на 200-метрівці став угорець Даніель Дьюрта - 2:07.28.

Золоту медаль на дистанції 200 м батерфляєм з олімпійським рекордом завоювала представниця Китаю Чжіао Лю-Янь. Олімпійське досягнення вдалося переписати і американкам в жіночій естафеті 4х200 м вільним стилем.

3. Франція

Вже традиційне не обійшлося без скандалів. Цього разу "відзначилися" бадмінтоністки. Було дискваліфіковано вісім спортсменок з трьох країн - Південної Кореї, Китаю та Індонезії.

Скандал вибухнув після того, як бадмінтоністки навмисно поступилися суперницям, щоб мати більш слабких супротивників в наступних матчах.

Бадминтон

У 6-й день змагань, нарешті, відкрили лік золотим нагородам господарі Ігор. Спочатку золото в академічному веслуванні серед жіночих двійок завоювали Хелен Гловер та Хезер Стеннінг, а потім велогонщик Бредли Віггінс виграв иіндивідуальну гонку на 44 км.

Загалом у середу було розіграно 20 комплектів медалей. У загальному заліку нагород Україна наразі займає 13-е місце. А лідирує тут  Китай з 30-ма медалями (17-9-4). Далі йде США (12-8-9) та Південна Корея (6-2-4).