Україна на літній Олімпіаді: зачароване "золото"

Журналіст
18 липня 2012, 17:07
Україна
© Getty Images

На літніх Олімпійських іграх в Лондоні Україну представлятимуть 245 спортсменів. Українці змагатимуться у 28 видах спорту. Найбільшу надію на медалі ми покладаємо на нашу легкоатлетичну команду, стрільців, борців і, звичайно ж, боксерів.

У Лондоні наша країна буде представлена ​​дуже збалансованою і сильною командою, в якій поєднується досвід і молодість, розрахунок і напористість, присутній голод до перемог і бажання гідно представити нашу країну.

Зараз, коли до старту Олімпіади залишилося 9 днів, хочеться згадати, що саме 9 золотих медалей - нинішній максимум нашої команди на літніх Олімпійських іграх.

У 1996 році в Атланті, на першій Олімпіаді, в якій брала участь незалежна Україна, наші спортсмени завоювали саме 9 золотих нагород, доповнивши їх 2 срібними і ще 12 бронзовими медалями, показала дев'ятий командне місце з 23 нагородами.

Першим олімпійським чемпіоном в історії нашої країни став борець греко-римського стилю В'ячеслав Олійник. Окрім нього на найвищу сходинку п'єдесталу піднімалися Лілія Подкопаєва, Катерина Серебрянська, Володимир Кличко, Інесса Кравець, Тимур Таймазов, Руслан Шаріпов, Євген Браславець та Ігор Матвієнко.

Показник у 23 виграні медалі став таким же зачарованим, як і 9 золотих медалей. З двох наступних після Атланти Олімпіад наша команда стабільно привозила 23 нагороди. У Сіднеї в 2000-му році "золото" було виграно "всього" три рази, зате через 4 роки в Афінах ми знову повернулися на показник у 23 медалі, з яких 9 золотих.

З 13 медалей на двох Олімпіадах, 4 в активі української "золотої рибки" Яни Клочкової (по дві на кожних Іграх). Також на вищий щабель піднімалися Микола Мільчев в Австралії і Олена Костенко, Юрій Білоног, Валерій Гончаров, Юрій Нікітін, Наталія Скакун, Ірина Мерлені та Ельбрус Тедеєв в Греції.

І ось, на минулій Олімпіаді в Пекіні нашим спортсменам вдалося перевищити число загальних нагород, вигравши 27 медалей, з яких, правда, 7 були вищої проби - цей показник, ми сподіваємося, буде перевищено в Лондоні.

Тоді, в Піднебесній кращими у своїх дисциплінах стали Артур Айвазян, Олександр Петрів, Віктор Рубан, Наталія Добринська, Інна Осипенко-Радомська, Василь Ломаченко та команда шаблісток у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик і Ольги Жовнір.

Всього ж, за минулі півтора десятка років на літніх Олімпіадах українські спортсмени були нагороджені 96 медалями різного гатунку, серед яких 28 золотих, 22 срібних і 46 бронзових нагород. Так що, четверта медаль в Лондоні стане ювілейною, 100-ю для нашої країни на літніх Олімпійських іграх.

Підписуйся на наш Facebook і будь в курсі всіх найцікавіших та актуальних новин!